Mikronakłuwanie
Mikronakłuwanie to zabieg, który wykorzystuje urządzenie do precyzyjnego, płytkiego nakłuwania skóry za pomocą szybkich, pulsacyjnych ruchów jednorazowej, sterylnej głowicy z mikroigłami. Głębokość nakłuć, wynosząca od 0,5 mm do 2,5 mm, jest indywidualnie dostosowywana do rodzaju skóry i problemu, z którym zgłasza się pacjent. Głębokość nakłuć jest automatycznie kontrolowana przez urządzenie, co zapewnia pełną kontrolę nad zabiegiem. Można ją jednak dostosować do obszaru poddawanego zabiegowi, na przykład delikatnej okolicy oka. Mikronakłucia powstałe podczas zabiegu stymulują procesy regeneracyjne w skórze, co naturalnie poprawia jej gęstość i elastyczność.

Jak wygląda zabieg Mikronakłuwania?
Mikronakłuwanie a mezoterapia mikroigłowa
Mikronakłuwanie i mezoterapia mikroigłowa to dwa różne zabiegi, choć często są mylone ze względu na podobieństwo technik. Mikronakłuwanie polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry za pomocą urządzenia z mikroigłami, co stymuluje naturalne procesy regeneracyjne organizmu, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny. Jest to zabieg stosowany głównie w celu poprawy struktury skóry, redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów oraz przebarwień. Mezoterapia igłowa różni się od mikronakłuwania tym, że oprócz nakłuwania skóry mikroigłami, wprowadza do niej specjalne koktajle odżywcze, witaminy i minerały.
Jak wygląda zabieg Mikronakłuwania
Procedura rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i dezynfekcji obszaru poddawanego zabiegowi oraz wykonuje dokumentację zdjęciową przed zabiegiem. Następnie na skórę nakładany jest preparat znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta. Urządzenie do mikronakłuwania, takie jak DermaPen, jest przesuwane po skórze, tworząc mikrouszkodzenia, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Dzięki temu skóra zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, co prowadzi do jej odmłodzenia i poprawy struktury.
Po zakończeniu zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, ale te objawy zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. W celu przyspieszenia procesu gojenia, pacjentom zaleca się stosowanie specjalnych preparatów nawilżających i regenerujących. Można nałożyć na skórę sterylny preparat z substancjami aktywnymi lub preparat pilingu. Zabieg można również zakończyć na etapie po mikronakłuciach, nakładając regeneracyjny krem pozabiegowy. Następnie wykonuje się dokumentację fotograficzną.
Efekty zabiegu Mikronakłuwania
Efektem tych zabiegów jest poprawa sprężystości skóry, poprawa jej napięcia, zredukowanie blizn potrądzikowych czy rozstępów i in. Zabieg zaleca się wykonać w serii kilku zabiegów (około 3-6) co 2-4 tygodnie. Zabieg mikornakluwania jest komfortowy dla pacjenta, a w sytuacji wrażliwej skóry zabieg można przeprowadzić po wcześniejszym znieczuleniu skory. Rekonwalescencja pozabiegową jest najczęściej szybka i nie wyłącza pacjenta z codziennego życia.
Wskazania do zabiegu z mikronakłuwaniem
Mikronakłuwanie ma na celu poprawę kondycji skóry za pomocą stymulacji drobnych igieł. Dzięki mikronakłuwaniu skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i promienna. Poniżej przedstawiamy wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu.
- Proces starzenia się skóry
- Uszkodzenia skóry spowodowane słońcem, rogowacenie aktyniczne
- Powierzchowne blizny potrądzikowe, zmniejszenie zmian trądzikowych
- Blizny i rozstępy
- Zaskórniki i powiększone pory
- Zmarszczki mimiczne i fotostarzenie
- Sucha, zmęczona skóra wymagająca odświeżenia
- Nierówny koloryt skóry, pomaga w redukcji przebarwień i wyrównaniu odcienia skóry.
- Utrata elastyczności skóry – wspomaga poprawę jędrności i napięcia skóry
Zabiegi mikronakłuwania w Warszawie
Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie na zabieg mikronakłuwania! Nasz zespół składa się z wysokowykwalifikowanych specjalistów, którzy z pasją i profesjonalizmem zadbają o Państwa skórę. Dzięki nowoczesnym technikom i indywidualnemu podejściu, zapewniamy najwyższą jakość usług oraz satysfakcję z efektów zabiegu.
Przeciwskazania do zabiegu
Mikronakłuwanie to skuteczny zabieg poprawiający kondycję skóry, jednak nie jest odpowiedni dla każdego. Przed przystąpieniem do terapii mikroigłowej, ważne jest, aby zapoznać się z przeciwwskazaniami, które mogą wykluczać możliwość jego wykonania. Poniżej przedstawiamy sytuacje, w których zabieg mikronakłuwania jest niewskazany:
- Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak wystarczających badań dotyczących bezpieczeństwa zabiegu w tych okresach.
- Aktywne infekcje skórne: Takie jak opryszczka, trądzik różowaty, czy inne stany zapalne skóry.
- Choroby autoimmunologiczne: Takie jak toczeń rumieniowaty, które mogą wpływać na proces gojenia się skóry.
- Skłonność do bliznowacenia: Osoby z tendencją do tworzenia blizn przerostowych lub keloidów powinny unikać zabiegu.
- Stosowanie leków przeciwzakrzepowych: Mogą one zwiększać ryzyko krwawienia i powstawania siniaków.
- Nowotwory skóry: Wszelkie zmiany nowotworowe skóry są przeciwwskazaniem do zabiegu.
- Świeże blizny: Zabieg nie powinien być wykonywany na świeżych bliznach, które nie są jeszcze w pełni zagojone.
- Alergie na składniki stosowane podczas zabiegu: Uczulenie na substancje używane w trakcie mikronakłuwania, takie jak środki znieczulające czy preparaty pielęgnacyjne.
- Świeża opalenizna: do 2 tygodni od opalania/solarium.
- Stosowanie kremów z retinolem: tygodnie od ostatniej aplikacji).
- Stosowanie domowych kuracji złuszczających: 1 tydzień przed zabiegiem).
- Terapie preparatami tretynoiny: (Roacuttane, Izotec, Curracne) i 6 miesięcy po zakończeniu takiej terapii.
Samodzielny zabieg / 1 zabieg
2 OKOLICE (TWARZ / SZYJA) / 1 ZABIEG
3 OKOLICE (TWARZ / SZYJA / DEKOLT) / 1 ZABIEG
1 okolica / 1 zabieg
2 okolice (twarz / szyja) / 1 zabieg
3 okolice (twarz / szyja / dekolt) / 1 zabieg
4 OKOLICE (TWARZ / SZYJA / DEKOLT/ DŁONIE) / 1 ZABIEG
POWIEDZ NAM
Jaki problem chcesz rozwiązać?